Blog

Ślub to najważniejszy dzień w Twoim życiu i nie ulega wątpliwości, że jak każda panna młoda chcesz wyglądać jak najlepiej podczas tej wyjątkowej uroczystości. Czasami, przy tak ogromnej ilości spraw do załatwienia – od zaproszeń, poprzez kwiaty, po plany stołów – dopasowanie biżuterii do sukni ślubnej może zostać pozostawione na ostatnią chwilę. Odpowiedni naszyjnik, kolczyki oraz bransoletka mogą jednak sprawić, że Twoja suknia ślubna nabierze blasku, a Ty będziesz wyglądać olśniewająco. Poznaj kilka porad jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej.

Postaw na naturalność

Być może nie każdego dnia nosisz suknię ślubną, ale z pewnością znasz się na biżuterii. Wiesz, co do czego pasuje i w czym czujesz się najpewniej. Dlatego też Twój gust i styl biżuterii, którą posiadasz powinny stać się podstawą Twojego ślubnego wyglądu. Jeśli nigdy nie nosisz kolczyków, nie traktuj dnia ślubu jako pierwszej okazji do ich założenia!

Zamiast tego, zwróć uwagę na to, w jakich elementach czujesz się najlepiej i spróbuj wykorzystać je w dniu ślubu. Nigdy nie wychodzisz z domu bez bogato zdobionej biżuterii? Poszukaj bardziej formalnej wersji z wieloma kamieniami w eleganckim stylu. Jeśli jednak na co dzień nie nosisz błyskotek, ogranicz się do delikatnego wisiorka lub subtelnej bransoletki, która tylko podkreśli Twój naturalny look.

Dobierz biżuterię do sukni ślubnej

Istotną kwestią w doborze biżuterii ślubnej jest też styl sukienki ślubnej. Jeśli zdecydowałaś się na zwiewną kreację w stylu boho, warto zdecydować się na delikatne modele z kamieniami ozdobnymi lub kolorowymi elementami. Elegancka princessa z rozkloszowanym dołem i bogato zdobionym gorsetem będzie natomiast dobrze wyglądać z naszyjnikami z wieloma kryształkami, długimi kolczykami oraz pasującą bransoletką.

Szukając inspiracji, warto sięgnąć do mediów społecznościowych. Zacznij od stylu sukienki, jaką wybrałaś i przyjrzyj się biżuterii, jaką dobrały do nich panie młode, które dzień ślubu mają już za sobą. Bardzo możliwe, że kilka ze zdjęć stanie się dla Ciebie wzorcem, na podstawie którego będziesz szukała swoich elementów biżuteryjnych. Niezwykle pomocne mogą być też panie z salonu sukien ślubnych. Ich doświadczenie może się okazać kluczowe. Nie zapominaj też, że wiele z nich posiada w swoim atelier różne modele, które możesz przymierzyć do swojej sukni ślubnej podczas przymiarek. Pozwoli Ci to ocenić, czy lepiej postawić na bogate zdobienie, eleganckie perły czy prosty wisiorek z delikatnymi kolczykami.

Coś nowego, coś pożyczonego…

W dniu ślubu zgodnie z tradycją, każda Panna Młoda powinna mieć coś starego, nowego, pożyczonego i niebieskiego. Dlaczego nie wykorzystać biżuterii ślubnej do tego celu? Pożycz wisiorek od mamy lub babci, by mieć przy sobie coś wyjątkowego, co jednocześnie będzie pożyczone i stare. W ten sposób nie tylko dostosujesz się do tego zwyczaju, ale także będziesz miała na sobie niepowtarzalną biżuterię, która będzie miała wyjątkowe znaczenie dla Ciebie oraz Twoich bliskich.